Dantų implantai

+370 679 55505

Kas yra koferdamas ir kodėl jis naudojamas pacientui ?

 

Jau 1864 metais Niujorke, dantų gydytojas S.C. Barnum išrado koferdamą ir pritaikė jį odontologijos srityje. Jis ieškojo būdo kaip gydomą dantį apsaugoti nuo seilių ir išlaikyti dantį sausą visos procedūros metu.

   Koferdamas – tai sistema apsauganti gydomą dantį nuo seilių patekimo į darbinį lauką – danties ertmę. Ši sistema sudaryta iš: žiedo, koferdamo gumos, rėmelio, skylamušio ir replių. Taikant koferdamo sistemą, galima izoliuoti vieną arba kelis dantis, priklausomai nuo klinikinės situacijos bei atliekamos gydymo procedūros.

7 Koferdamo sistemos naudojimo privalumai:

1. Užtikrinamas geresnis darbinio lauko matomumas. Gydytojas naudodamas koferdamą, geriau mato dantį, kurį planuojama gydyti. Danties struktūra išryškėja, kai ant danties yra uždedamas specialus žiedas, kurį apgaubia speciali latekso guma.

Dantys izoliuoti koferdamu

 

 

 

 

 

2. Padeda dantį išlaikyti sausą. Išvengiama seilių pritekėjimo į gydomo danties ertmę.

3. Apsaugo pacientą nuo:

– Dantų gydymo metu yra naudojama daug smulkių ir aštrių instumentų, adatėlių danties šaknies kanalų išvalymui, kurie patekę į paciento burnos ertmę gali sukelti tokias komplikacijas kaip instumento prarijimą ar aspiraciją (įkvėpimą).

– Apsaugoma burnos gleivinė bei ertmė nuo citotoksinio intrakanalinių medikamentų poveikio. Atliekant danties šaknų kanalų gydymą naudojami įvairūs cheminiai tirpalai , kurie skirti šaknies kanalo praplovimui ir dezinfekcijai.

– Valant danties ertmę naudojami įvairūs grąžteliai. Grąžtelio apsisukimo greitis yra labai didelis, todėl galima pažeisti liežuvį ar lūpą. Koferdamas apsaugo burnos gleivinę nuo pažeidimų.

4. Gydomą dantį apsaugome nuo užteršimo mikroorganizmais. Tai labai svarbu atliekant danties šaknų kanalų gydymą, kadangi didelis kiekis mikroorganizmų randasi mūsų burnos ertmėje, seilėse.

5. Palengvinamas ir pagreitinamas gydymo procesas. Izoliavus gydomą dantį koferdamu galime tikėtis trumpesnės procedūros, nes visas gydytojo dėmesys yra sukoncentruotas į danties gydymą , o ne į tai , kaip prilaikyti liežuvį ar lūpą, kaip išlaikyti dantį sausą.

6. Koferdamas gali sumažinti vizito metu jaučiamą diskomfortą. Uždėjus koferdamą ant danties , gydomas dantis paliekamas išorėje, visi kiti  dantys  po koferdamo gumele. Šį gydymo metodą vertina ypač tie pacientai, kurie turi išreikštą pykinimo refleksą.

7. Koferdamo naudojimas sudaro sąlygas gydytojui odontologui pasiekti aukštesnę danties gydymo kokybę.

Endodontija © 2024. Visos teisės saugomos.

Sukūrė: